Zastavený čas (Tomáš Najt)

Project Details

Categories:
Autor
Tomáš Najt
Návrh obálky
Tomáš Najt
Vydavateľstvo
J&D media
Jazyk
slovenský
Počet znakov bez medzier
<280 000
Počet slov
<56 200

„Predstav si, že zastavíš čas. Čo by si urobil ako prvé… a čo ako posledné? Teda aspoň za predpokladu, že vieš, ako čas znovu spustiť.“

Richard žije život obyčajného človeka, ktorý deň čo deň trávi čas v práci. S večne nespokojnou priateľkou býva v spoločne prenajatom byte, v ktorom nesmie pribudnúť ani dierka na poličku. Nebyť výletu na jedno tajomné miesto na Kysuciach, neudialo by sa toľko zvláštnych udalostí. Nie, toto nie je príbeh o Richardovom obyčajnom živote, ale o poondiatom zastavenom čase, ktorý stojí v jedinej konkrétnej sekunde v jedinom konkrétnom dni. 2. júna 2017 niečo pred desiatou ráno. Nevedno ako dlho už a nevedno ako dlho ešte. Richard zostal uväznený ako jediný vo svete, kde zastalo absolútne všetko. Všetko okrem neho.

Od jediného momentu neexistuje nič, čo by navôkol neho mohlo vydať akýkoľvek zvuk. Nie je toho, čo by počul jeho výkrik a vypočul si jeho prosby. Netuší, ako sa to stalo. Obracia sa na čokoľvek duchovné, na čarovného strojcu nočnej mory, aj na Veľkého brata tam hore s mnohými otázkami. Nestráca však nádej ani v to, že sa celá situácia mohla stať jednoducho len preto, že sa stať mala a teraz je na ňom, aby ju naplno využil.

„Čo by som spravil? Vykradol banku? Pomstil sa za pár krívd v živote tým správnym ľuďom? Alebo si vystrelil z množstva ľudí originálnym spôsobom?“ pýta sa sám seba. Richard, náhle najväčší odborník na fungovanie sveta v zastavenom čase, vyráža na dobrodružnú cestu za všetkým, čo mu náhoda pripletie pod nohy. V čase, v ktorom nikam nepríde neskoro a ani príliš skoro. Má to však háčik. Celý tento malér s časom si nemohol vybrať horšie miesto a vzdialenosť ako odľahlý kút severného Slovenska, odkiaľ je ďaleko do banky, aj ku komukoľvek, čo by si pomstu zaslúžil.


Recenzie

Prehľad recenzií a autorov, ktorí sa knižke venovali a zhrnuli svoje názory.

Chýba v zozname Vaša recenzia? Napíšte nám.

E-kniha v predaji na Slovensku:

MARTINUS.SKBOXU.SKUNIKNIHY.SK

E-kniha v predaji v Českej republike:

MARTINUS.CZABZ.CZ